Výrobní hala MDF Kronospan v Ufě – I. etapa

Základní informace

Lokalita: Ufa, Rusko
Investor: OOO “Kronospan Bashkortostan”

Popis projektu:

Akciová společnost PSJ završila náročnou výstavbu dřevozpracujícího závodu společnosti Kronospan. Objekt vyrostl v Ufě, správním středisku ruské autonomní republiky Baškortostán, které je označováno za nejvýchodněji položené velké město Evropy. Náklady na stavební část díla a dodávku technologické oceli dosáhly 77 milionů eur.

Za pouhých dvanáct měsíců na zelené louce vyrostl nový dřevozpracující závod a PSJ předalo investorovi veškerou připravenost pro montáž technologií. V srpnu 2015 z výrobní linky sjela první dřevotřísková deska a následně se postupně rozběhla zkušební výroba.

Nový výrobní závod společnosti Kronospan v Ufě byl vybudován na pozemku o rozloze 200.000 m2. Předmětem prací PSJ byla úvodní fáze rozvoje závodu, kterou představuje výstavba kompletního provozu na výrobu dřevotřískových desek. Objekt tvoří dominantní třílodní výrobní hala o rozloze 27.000 m2, jejíž nosnou konstrukci tvoří ocelové sloupy a střešní ocelové vazníky. Obvodový plášť je do výšky 2,4 metrů složen z železobetonových prefa panelů, na něž navazuje skládaný plášť. Skládaná střecha se světlíky je tvořena parotěsnou fólií, tepelnou izolací a hydroizolační fólií. Součástí dodávky PSJ byla i nová skladovací hala a velký rozsah venkovních zpevněných ploch, na nichž byla usazena technologická zařízení, betonová kruhová sila a požární nádrže. Areál se též dočkal komplexního systému podzemních inženýrských sítí, které jsou dimenzovány pro potřeby budoucího komplexu, jenž by měl zahrnovat i provozy na výrobu desek OSB a MDF.

Související informace

PSJ staví rozsáhlý závod společnosti Kronospan v Ufě

4. prosince 2014 - Tiskové zprávy

PSJ staví rozsáhlý závod společnosti Kronospan v Ufě

Akciová společnost PSJ v květnu 2014 naplno zahájila výstavbu dřevozpracujícího závodu společnosti Kronospan. Objekt roste v Ufě, správním středisku ruské autonomní republiky Baškortostán, které je označováno za...

Zpět na výpis

Skupina PSJ