Stavba roku 2016: Terminál letiště Strigino bude usilovat o titul

9. září 2016 - Tiskové zprávy

Ve čtvrtek 8. září se v Domě ABF uskutečnil nominační večer soutěže Stavba roku, který potvrdil, že ani 24. ročník tohoto prestižního architektonického klání nezůstane bez úspěchu pro některou ze staveb PSJ. Již popáté byly oceněny exportní aktivity PSJ v rámci doplňkové soutěže „Stavba roku v zahraničí“. To, zda Terminál letiště Strigino v Nižném Novgorodu svoji nominaci přetaví v prestižní titul, odhalí až galavečer dne 13. října.

Stavba roku 2016: Terminál letiště Strigino bude usilovat o titul

Naopak unikátní oválná budova Centrálního depozitáře Uměleckoprůmyslového muzea v Praze v tvrdé konkurenci 65 přihlášených staveb mezi 25 projektů, které budou soupeřit o titul Stavba roku, nepronikla.

Exportní divize akciové společnosti PSJ výstavbu Terminálu letiště Strigino v ruském Nižném Novgorodu dokončila na konci května letošního roku. Realizace zásadní modernizace letiště a posílení významné dopravní tepny, která je nezbytná pro zvládnutí světového fotbalového šampionátu v roce 2018, si vyžádala investici přesahující 3,2 miliardy rublů.

Nový terminál pro osobní přepravu zahrnuje 27 tisíc metrů čtverečních ploch. Disponuje třemi nadzemními a jedním podzemním podlažím s veškerým technickým zázemím. Konstrukčně představuje železobetonový monolitický objekt, kterému dominuje čelní zvlněná prosklená fasáda s výrazným markýzovým přesahem střešní konstrukce. Díky využití nejmodernějších technologií poskytuje služby cestujícím a leteckým společnostem na kvalitativně vyšší úrovni. Odbavovací kapacita nového terminálu činí více než 1,5 milionu cestujících ročně. Terminál je vybaven 4 teleskopickými nástupními mosty a dalším moderním technologickým zařízením. Ve svých útrobách nabízí 2.675 m2 pronajímatelných obchodních ploch. Venkovní plochy umožňují parkování pro 394 vozidel.

 

Skupina PSJ