Rekonstrukce České národní budovy v New Yorku, USA – I., III. a IV. etapa

Základní informace

Lokalita: New York, USA
Investor: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Popis projektu:

Jedna z nejpozoruhodnějších a nejatraktivnějších zakázek v dějinách PSJ dopsala svůj příběh. Náročná rekonstrukce České národní budovy v New Yorku se může se pochlubit výbornou kvalitou odvedené práce.

Zásadní opravy více než sto let staré pětipodlažní budovy začaly v březnu 2003, přičemž úvodní etapa rekonstrukce skončila v květnu 2005. Tehdy zástupci českých krajanských sdružení převzali jediné dokončené poschodí, v němž bylo možné navázat na tradici spolkového života a pořádání společenských a kulturních akcí. Závěrečná část rekonstrukce probíhala od dubna 2007 do září 2008 a jejím předmětem bylo stavební, technologické a interiérové dokončení zbývajících součástí budov, což vytvořilo podmínky pro plnohodnotné fungování tohoto historicky chráněného objektu.

Nejpůsobivější částí budovy je bezesporu multifunkční slavnostní sál na úrovni 4. a 5. nadzemního podlaží. Upoutá štukovou výzdobou, honosnými lustry, umělecky zpracovaným zábradlím a především bohatě dekorovanou oponou s motivem panoramatu Hradčan. Ve 2. nadzemním podlaží vznikla nová výstavní galerie, která splňuje veškeré požadavky na prezentování uměleckých děl. V budově též našlo své kanceláře České centrum a Generální konzulát ČR.

Zpět na výpis

Skupina PSJ