PSJ ozdravuje skupinu, prodává ALPINE Bau CZ, a.s. české dceři rakouské společnosti PORR

29. srpna 2018 - Tiskové zprávy

Dnes byly podepsány smlouvy o převodu všech akcií společnosti ALPINE Bau CZ a.s.. Společnost bude zcela integrována do skupiny PORR pod její českou dceřinou společností. Výše transakce činí přibližně 12 milionů EUR.

PSJ ozdravuje skupinu, prodává ALPINE Bau CZ, a.s. české dceři rakouské společnosti PORR

Zájem společnosti PORR, jedné z největších firem v oboru, je potvrzením, že ALPINE Bau CZ patří mezi špičky v oblasti dopravní infrastruktury. Od roku 2014, kdy se stala součástí holdingu PSJ jsme ji úspěšně rozvíjeli. V rámci ozdravného procesu skupiny PSJ dochází k prodeji ALPINE Bau CZ.

ALPINE Bau CZ a.s. byla členem skupiny PSJ od roku 2014 a zahájila provozní výstavbu v České republice v roce 1992. Tradiční společnost dosáhla v roce 2017 tržeb přibližně 100 milionů EUR a má v současné době kolem 450 zaměstnanců.
Transakce podléhá schválení regulátora.

Společnost ALPINE Bau CZ a.s. byla od roku 2014 členem skupiny PSJ. Stavební činnost započala v roce 1992. Na základě dlouhodobých zkušeností, odborných znalostí a dovedností zaměstnanců, při možnosti použití špičkových strojů a technologií, je ALPINE Bau CZ již více než 26 let zárukou vysoké kvality, spolehlivosti a postupů podle nejnovějších stavebních metod, při samozřejmé minimalizaci vlivu stavební činnosti na životní prostředí v oblasti dopravní infrastruktury. Dlouhodobou orientací na dopravní, inženýrské a pozemní stavby patří ALPINE Bau CZ k těm stavebním firmám v České republice, které mohou nabídnout investorům v uvedených oborech své zkušenosti a široké spektrum stavebních prací a doprovodných služeb. Společnost působí na území České a Slovenské republiky a v Rakousku.

Skupina PSJ