Projekt SYRA4 - jednotka na výrobu kyseliny dusičné, Köping, Švédsko

Základní informace

Lokalita: Köping, Švédsko
Investor: CHEMOPROJECT NITROGEN a.s.

Popis projektu:

Od roku 2016 se PSJ ve švédském Köpingu podílelo na zrodu nové výrobní jednotky na výrobu kyseliny dusičné pro závod společnosti Yara AB. Stavební práce PSJ ve Švédsku skončily v lednu 2018 a svojí hodnotou se přiblížily sumě 13 milionů eur.

Dodávka PSJ zahrnovala vybudování zařízení staveniště, zemní a základové práce, železobetonové monolitické základové konstrukce pro montáž ocelových ramen a technologií. Dále bylo provedeno opláštění a zastřešení objektu, realizace kyselinovzdorných dlažeb a laminátů. Opomenout nelze ani zajištění dodávky požárních vrat a dveří, topení a dešťové kanalizace. Specifická byla realizace tzv. „stolice turbosetu“, která představuje metr tlustou betonovou desku o půdorysu 20 x 10 metrů, jež je vynesená na osmi betonových sloupech do výšky deseti metrů. Na této gigantické stolici je umístěno jedno z technologických center závodu.

Související informace

PSJ ve švédském Köpingu realizuje chemický provoz

15. června 2016 - Tiskové zprávy

PSJ ve švédském Köpingu realizuje chemický provoz

PSJ těží ze svých zkušeností. Ve švédském Köpingu se od dubna letošního roku v rámci závodu společnosti Yara AB podílí na zrodu nové výrobní jednotky na výrobu kyseliny dusičné, čímž navazuje na obdobné realizace pro...

Zpět na výpis

Skupina PSJ