Main Point Pankrác

Základní informace

Lokalita: Praha, Česko
Investor: Main Point Pankrác, a.s.

Popis projektu:

Administrativní budova Main Pont Pankrác vzniká na Pankrácké pláni v sousedství mrakodrapů. Čtyřicetimetrovou výškou je rozhodně nezastíní, ovšem láká jinými přednostmi a výrazně upoutá nezaměnitelnou plastickou fasádou. Nízkoenergetická budova, která aspiruje na certifikaci LEED Platinum, roste na zastavěné ploše 5.676 m2. Po svém dokončení v deseti nadzemních patrech nabídne 23.500 m2 kancelářských a obchodních ploch a 406 parkovacích míst ve třech podzemních podlažích.

Čtyřicet metrů vysoká budova Main Point Pankrác je založená na půdorysu pěti zaoblených trojúhelníků. Výrazně plasticky tvarovaná fasáda pětice hmot svým půdorysně zakřiveným tvarem představuje zajímavý a proměnlivý vzhled při pohledu zvenčí. Tento výraz je nezaměnitelný, jasně se odlišující od poněkud unifikovaných plochých prosklených fasád běžných kancelářských objektů. Budova je tímto řešením jednoznačně rozeznatelná od ostatních staveb v lokalitě.

Střecha je koncipována jako velkorysá pobytová střešní zahrada, která neobsahuje prakticky žádné součásti technického zařízení budovy. Výrazným prvkem novostavby bude rovněž severovýchodní část hmoty, která bude vyzdvihnuta na svazcích šikmých sloupů.

Související informace

Main Point Pankrác: malá velká budova

23. ledna 2018 - Novinky

Main Point Pankrác: malá velká budova

Main Point Karlin, dle MIPIM Awards nejlepší kancelářská budova světa za rok 2012, se dočkal mladšího sourozence. Administrativní budova Main Point Pankrác byla postavena v osvědčené spolupráci trojúhelníku PSJ...

Zpět na výpis

Skupina PSJ