CITY Tower – rekonstrukce a dostavba administrativní budovy, Praha

Základní informace

Lokalita: Praha, Česko
Investor: CITY TOWER, s.r.o.

Popis projektu:

Předmět díla představovala rekonstrukce a dostavba stávající administrativně provozní budovy rozestavěné jako centrála Československého rozhlasu. Záměrem vlastníka byla přestavba objektu
na moderní administrativní budovu. Rekonstrukce obnášela úpravu půdorysu stavby, zesílení nosné konstrukce a vybudování nové střešní konstrukce. Suterénní prostory se rozšířily o třicet pět metrů na východní a západní straně a o dvacet pět metrů na straně jižní. Hlavní budova získala navíc čtyři
a půl metru na západ a asi jeden metr na východ. Dále došlo k odstranění výplňové a nekonstrukční části budovy, takže zůstal jen nosný skelet, tvořený v podstatě pouze ocelovými sloupy, železobetonovými plošinami pater a schodišťovými a výtahovými šachtami.

Výsledkem je stodevět metrů vysoké, luxusní administrativní centrum CITY TOWER čítající 27 nadzemních a tři podzemní patra. Na 42 tisících m2 nabízí vedle administrativních částí také 460 m2 obchodních prostor, zhruba 1 300 m2 skladových ploch, stravovací zařízení ve druhém patře, multifunkční konferenční prostory, sportovní a relaxační možnosti a v nejvyšším patře budovy exkluzivní vyhlídkovou restauraci s nepřekonatelným výhledem na široké panoráma Prahy.
Na jednotlivých podlažích jsou prostory dimenzovány až pro 170 lidí. Podzemní garáže disponují více než 800 parkovacích míst, a to ve třech podzemních úrovních, které vznikly propojením s přiléhajícím plně funkčním objektem CITY POINT.

Zpět na výpis

Skupina PSJ