BB Centrum – administrativní budova FILADELFIE, Praha

Základní informace

Lokalita: Praha, Česko
Investor: PASSERINVEST GROUP, a.s.

Popis projektu:

Značka PSJ se již od roku 1996 podílí na realizaci komplexu BB Centrum v Praze 4 – Michli. Stavba výškové budovy FILADELFIE byla zahájena v květnu 2008 a završena byla v červenci 2010. FILADELFIE ční nejen nad okolními administrativnímu budovami, ale i v přehledu referencí PSJ. Svojí náročností a stavebními náklady se zařadila mezi nejvýznamnější zakázky v  historii společnosti.

Po vyhloubení úctyhodné základové jámy a odvozu necelých 160 tisíc krychlových metrů zeminy se začala rodit monolitická konstrukce unikátní budovy. Ta pod svým slušivým proskleným pláštěm ukrývá 74 000 m2 podlahové plochy na 6 podzemních a 17 nadzemních podlažích. Základem architektonického řešení stavby, které navrhla architektonická kancelář DaM, s.r.o., je silný půdorysný koncept podlaží. Hmota objektu vychází z tvaru kříže vepsaného do elipsy, což odlehčuje celkový výraz domu. Tuto koncepci dále podporuje tvar stran objektu – čtyři fasádní „vlny“ navozují dynamický pocit z obvodového pláště a odhmotňují základní tvar stavby.

FILADELFIE nabízí téměř 30 000 m2 kancelářských ploch a 1 000 parkovacích stání v podzemních garážích. Dále také bohatou paletu obchodů a služeb na celkové ploše více než 4 500 m2. V kvalitě vnitřního prostředí a uživatelského komfortu patří FILADELFIE k nejmodernějším administrativním budovám.

V blízkosti budovy FILADELFIE vznikl rozsáhlý Baarův park. Jeho zelené plochy společně s jezírkem vytváří příjemnou klidovou zónu přístupnou veřejnosti.

Zpět na výpis

Skupina PSJ