PSJ se podílí na proměně Kongresového centra Praha

29. června 2017 - Novinky

Kongresové centrum Praha (KCP) se snaží šlapat na paty nejvýznamnějším světovým kongresovým destinacím. Gigantická budova, která vyrostla v 70. letech minulého století, aktuálně pod vedením PSJ podstupuje modernizaci vnitřních prostor. Navíc ji v brzké době čekají vnější úpravy, které mají centrum katapultovat do evropské špičky.

PSJ se podílí na proměně Kongresového centra Praha

Poslední velkou rekonstrukcí prošlo KCP na přelomu století, kdy byla završena rozsáhlá oprava a dostavba komplexu před zasedáním Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Divize Čechy PSJ realizuje od března spolu s dalšími dodavateli práce, které by měly přispět k modernizaci budovy a odstranění socialistické patiny v interiéru. Úpravy budou dokončeny do začátku listopadu před zahájením kongresu mezinárodní asociace ICCA, která do Prahy přivede profesionály z oblasti celosvětového kongresového průmyslu.

Zakázka je rozdělena na tři základní celky. První představují vnitřní úpravy, kterými projdou konferenční místnosti ve 2. podlaží, osmnáct souborů veřejných toalet, šatny a foyery ve všech čtyřech patrech. Dočkají se výměny podlahových krytin, obkladů, podhledů a koncových prvků svítidel a vzduchotechniky. Proběhne repase či výměna velkého rozsahu interiérových dveří. Vnitřní úpravy zasáhnou i společenský sál, který je druhým největším prostorem KCP a tradičně hostí plesy, koncerty či kongresy. „Zde provedeme nové nášlapné vrstvy a repase parketových podlah a zábradlí,“ informoval Martin Kratochvíl, projektový manažer z Divize Čechy.

Druhou ucelenou částí dodávky a zároveň úsekem s největším objemem klasických stavebních prací je rekonstrukce gastronomického provozu ve 2. podzemním podlaží. Staré nevyhovující zařízení bude vybouráno a demontováno, kuchyň se může těšit na moderní vybavení a nové podlahy a příčky. Třetí předmět zakázky PSJ tvoří demolice dočasné stavby objektu „Hany Bany“, který se nachází v prostoru venkovního parkoviště. Na jeho místě zůstane pouze původní schodiště a obnoví se zde zeleň.

Rekonstrukce probíhá za plného provozu nejrozsáhlejšího kongresového centra v Česku. „Koordinace souběhu velkého množství dílčích dodávek je tudíž velice náročná. Pracujeme dle detailního harmonogramu, často i v noci, a vše pečlivě plánujeme, neboť provoz KCP nesmíme nijak omezit. Pro zvládnutí zakázky bude zcela zásadní období od 1. do 26. srpna, kdy v komplexu nebudou probíhat žádné akce a my pojedeme non-stop,“ upozornil hlavní stavbyvedoucí Tomáš Jůza a doplnil pohled na stavbu na počátku letních prázdnin: „Momentálně intenzivně pracujeme na dokončení rekonstrukce osmi souborů sociálních zařízení a probíhá demolice objektu „Hany Bany“.“

 

Skupina PSJ