V Telči se uskutečnila vernisáž výstavy Žena v obrazech

29. června 2017 - Novinky

Městská galerie Hasičský dům v Telči bude od 30. června do 30. září 2017 představovat tvorbu ak. malířky Míly Doleželové a ak. malíře Jiřího Mareše s názvem Žena v obrazech. Dnešní vernisáž se těšila velkému zájmu veřejnosti, neboť oba umělci v tomto městě Unesco strávili většinu svého života.

V Telči se uskutečnila vernisáž výstavy Žena v obrazech

Návštěvníci výstavy mohou shlédnout 30 obrazů ze sbírky Nadace Jindřicha a Ičky Waldesových. Tato firemní nadace akciové společnosti PSJ vlastní druhou největší sbírku obrazů těchto umělců v Česku. Společným prvkem výstavy je téma ženy, avšak zpracování obou umělců je odlišné. První patro Hasičského domu je pak věnováno životu těchto osobností.

„Do útrob některé z telčských galerií se dílo obou akademických malířů vrací téměř po 10 letech. Naplnili jsme tak přání malířky Míly Doleželové o společné výstavě s jejím manželem Jiřím Marešem. Rádi bychom touto cestou poděkovali městu Telč, které nám při zorganizování výstavy velmi vyšlo vstříc a umožnilo nám její tříměsíční umístění do prostor galerie Hasičský dům. Věříme, že tato výstava přispěje k popularizaci díla Míly Doleželové a Jiřího Mareše, které by určitě nemělo být zapomenuto,“ uvedla Hana Turečková, výkonná ředitelka nadace.

Návštěvníci výstavy si mohou odnést nejen kulturní a estetický zážitek, ale též památku na dílo obou umělců. Nadace Jindřicha Ičky Waldesových do prodeje uvolnila reprodukce vybraných obrazů a též z obrazů nechala zhotovit nevšední kalendář pro období od července letošního roku až do prosince 2018. Reprodukce (v ceně 30 Kč) a kalendáře (v ceně 200 Kč) lze též zaslat na dobírku na základě objednávky zaslané na e-mail fuks.vojtech@psj.cz.

Výtěžek z prodeje kalendáře a plakátů bude věnován organizaci Černí koně, která jej využije na svůj projekt „Vítr ve vlasech". Ten přináší do života handicapovaných dětí skutečnou svobodu pohybu výrobou speciálního kola na ruční pohon - handbike.

Skupina PSJ