PSJ staví flexibilní administrativní budovu MAYHOUSE

13. srpna 2018 - Novinky

Vyhledávaná pražská lokalita Pankrác je v současné době místem největší koncentrace zakázek stavební společnosti PSJ. Nedaleko Pankrácké pláně od července loňského roku probíhá realizace administrativního projektu MAYHOUSE.

PSJ staví flexibilní administrativní budovu MAYHOUSE

MAYHOUSE představuje ambiciózní záměr společnosti CPI Property Group, která náleží k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice, pronájem a správu nemovitostí ve střední a východní Evropě a Německu. Naplněním záměru byla pověřena Divize Čechy akciové společnosti PSJ. „Při přípravě projektu jsme mysleli především na efektivní využití prostoru pro větší i menší společnosti. Budova minimalizuje společné chodby a je velmi flexibilní v otázce velikosti kanceláří," uvedl manažer pronájmu kancelářských budov CPI Property Group Pavel Hain-Schmiedberský.

„Staveniště jsme převzali v červenci 2017 a na počátku září jsme zahájili zemní a výkopové práce. Zkraje prosince loňského roku se rozběhly práce na betonáži základové desky. Máme dokončenou ražbu kanalizační přípojky včetně napojení na hlavní kanalizační řad. V současné době se odlévají monolitické konstrukce stropu nad 4. nadzemním podlažím a začínají se vyzdívky technologických místností. Železobetonová monolitická konstrukce, kterou realizuje firma Terracon, by měla dosáhnout nejvyššího bodu zhruba v měsíčním předstihu již 20. července tohoto roku,“ informoval Ing. Martin Kratochvíl, projektový manažer PSJ.

Dílo probíhá na enormně dopravně vytížené ulici 5. května, což s sebou logicky nese úskalí: „MAYHOUSE svým půdorysem kopíruje uliční čáru a zcela zaplní proluku této frekventované ulice. Asi nemusím dodávat, že tento fakt nám zásobování stavby značně komplikuje. Nemáme jinou možnost, než částečně omezovat provoz na magistrále ve směru do centra hlavního města. Další těžkosti nám připravilo zimní počasí, kdy mnohdy venkovní teploty i přes den oscilovaly okolo -10 stupňů. Mráz se projevil především na progresu stropních desek, které se v takovém počasí špatně ošetřují a vytápějí,“ upozornil Martin Kratochvíl, kterého v řízení zakázky doplňuje hlavní stavbyvedoucí Pavel Hovorka. Jako úsekový stavbyvedoucí zde působí Jaroslav Stradiot a celou technologickou část díla má na starosti Miroslav Chytrý.

Administrativní projekt MAYHOUSE v šesti nadzemních podlažích nabídne celkem 7.700 m² moderních kanceláří, zázemí pro maloobchod a 69 podzemních parkovacích míst. K dispozici bude elegantní centrální recepce, možnost parkování návštěvníků, vybavení pro jízdní kola a dostatečné skladovací prostory. Poloha na nejfrekventovanější ulici v Česku, snadná dopravní dostupnost a skvělá viditelnost budovy poskytnou reprezentativní prostor malým i velkým firmám. Příjemné pracovní prostředí zajistí vhodné členění ploch, vysoký přísun denního světla i střešní terasa pro chvíle odpočinku.

V létě Česko budovu nabídlo jako potenciální sídlo Evropského orgánu pro bankovnictví (EBA), které se po brexitu v první polovině roku 2019 přesune z Londýna. Praha se o přidělení ucházela společně s Vídní, Bruselem, Paříží, Frankfurtem nad Mohanem, Dublinem, Lucemburkem a Varšavou. V listopadu se však EU rozhodla pro francouzskou metropoli.

Skupina PSJ