PSJ Concrete realizuje rezidenční věž projektu Sky Park

7. srpna 2018 - Novinky

Westend Plaza, Twin City a Sky Park. To je výčet nepřehlédnutelných developerských projektů, které nyní mění tvář Bratislavy a na nichž se podílí akciová společnost PSJ Concrete. V rámci rozsáhlého multifunkčního komplexu Sky Park byla sesterská firma PSJ pověřena výstavbou jedné z výškových rezidenčních budov, jejíž konstrukce už vyšplhala do 10. nadzemního podlaží.

PSJ Concrete realizuje rezidenční věž projektu Sky Park

Multifunkční komplex Sky Park pro společnost Penta Real Estate navrhla věhlasná britská architektka a malířka iráckého původu Zaha Hadid se svým ateliérem. Rozprostírá se na území bývalé industriální zóny v těsné blízkosti centra Bratislavy. V lokalitě Čulenova na pozemku s rozlohou přes 5,5 hektarů vyroste ve dvou fázích šest výškových budov, které obklopí nový městský park o rozloze více než 30 tisíc metrů čtverečních. Po svém dokončení objekty nabídnou převážně exkluzivní byty, ale i špičkové kanceláře.

PSJ se na uskutečnění první fáze projektu Sky Park podílí výstavbou železobetonové monolitické konstrukce jedné ze tří třicetipatrových rezidenčních budov. Ty celkově nabídnou více jak 700 bytů a tisíc parkovacích míst v podzemních garážích. Přízemí bude patřit obchodům, kavárnám a restauracím. Všechny výškové budovy nesou výrazný rukopis slavné architektky. Jejich konstrukce má tvar elipsy respektive hranatého polygonu, který se plynule od přízemí rozšiřuje v příčném a podélném směru do středu výšky objektu a následně se stejně zužuje až na střechu.

Nosnou konstrukci objektu tvoří monolitický stěnový systém s mohutným jádrem ve středu půdorysu, na které se napojují příčné železobetonové mezibytové stěny. „Naši dodávku jsme zahájili v září loňského roku a termín dokončení díla předpokládáme v závěru března 2019. Zakázka je rozdělena na spodní stavbu se dvěma podzemními podlažími a horní stavbu, která zahrnuje 31 nadzemních pater. V současné chvíli už realizujeme 10. nadzemní podlaží a chystáme se na dokončení a kompletaci šplhavého bednění, které nám výrazně pomůže k urychlení stavebních prací. Denně máme na staveništi nasazeno v průměru 50 pracovníků,“ poskytl základní informace stavbyvedoucí Martin Vanko z PSJ Concrete.

Skupina PSJ