Podpora PSJ tradičně náležela soutěži Poznej Vysočinu

16. března 2018 - Novinky

V pátek 16. března v jihlavském sídle Kraje Vysočina vyvrcholil již IX. ročník vědomostního zápolení s názvem Poznej Vysočinu. Partnerem soutěže, která je vypsaná pro všechny žáky druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií, je tradičně akciová společnost PSJ.

Podpora PSJ tradičně náležela soutěži Poznej Vysočinu

Cílem soutěže Poznej Vysočinu je prověřit znalosti žáků základních škol zejména v oblasti regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury nebo ochrany životního prostředí. A to i nad rámec učebnic pro II. stupně základních škol. Výsledky záludného vědomostního zápolení vyhlásil generální ředitel PSJ, a.s., Petr Vondruška společně s vedoucími představiteli Kraje Vysočina. „Nejlépe si dnes se zadáním finálového kola v Jihlavě poradil žďárský gymnazista Marek Váša, před Pavlem Dvořákem z Pelhřimova a Aničkou Šotolovou také ze žďárského gymnázia,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

Letošní ročník soutěže pro žáky druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií v Kraji Vysočina oslovil celkem 85 škol, z jejich školních kol postoupili do krajského finále vždy z každé školy jeden nejlepší chlapec a dívka. Finálového kola se účastnilo 158 dětí, čtyřicet nejúspěšnějších vyrazí v květnu na nezapomenutelný dvoudenní výlet do Prahy, kde je naplánována návštěva Botanické zahrady, divadelního představení a Parlamentu ČR. Tři nejlepší se radovali z moderní elektroniky v podobě chytrých telefonů. Čtvrtá v pořadí - Jitka Waldhauserová z Gymnázia Jihlava – získala z rukou Petra Vondrušky cenu útěchy v podobě dresu FC Vysočina.

Skupina PSJ