Domov seniorů Třebešín přivítal své klienty

7. prosince 2017 - Novinky

Domov seniorů Třebešín 1. prosince 2017 přivítal své první klienty. Nové zařízení se zrodilo z nevyužitého Hotelu Velodrom v pražských Nových Malešicích. Život a náplň chátrajícímu objektu znovu vdechla investorská společnost SPV yellow, přičemž jeho provozem byla pověřena firma Senior Komplex. Rok trvající stavební práce zajišťovala Divize Morava akciové společnosti PSJ.

Domov seniorů Třebešín přivítal své klienty

Jak napovídá původní hotelový název, objekt se nachází v areálu cyklistického oddílu TJ Kovo Praha, jenž disponuje jediným venkovním velodromem na území hlavního města. Čtyřpodlažní budova prošla od listopadu loňského roku důkladnou rekonstrukcí a dočkala se i přístavby. Stavebními náklady, které přesáhly 90 milionů korun, byla na podlahové ploše přes pět tisíc metrů čtverečních vytvořena kapacita 164 míst pro seniory. Převažují dvoulůžkové obytné jednotky se samostatným sociálním zařízením. Domov seniorů disponuje i společenskými oddychovými prostorami, jídelnou, gastroprovozem, sesternami a zázemím pro personál. V rámci objektu vznikla i nová výměníková stanice tepla.

Společnost Senior Komplex v třebešínském zařízení poskytuje dva druhy služeb určené seniorům, které se liší zejména podle objemu poskytované péče. Prvním je „Domov pro seniory“, který představuje sociální službu s komplexní péčí založenou na moderních terapeutických postupech. Zahrnuje nepřetržité sociální a zdravotní služby, lékařský dozor, stravování a rozmanité volnočasové aktivity. Tato pomoc je určená lidem, kteří ze zdravotních důvodů již nemohou zůstat doma a potřebují odbornou péči. Druhou možnost tvoří „Domov se zvláštním režimem“, jenž poskytuje sociální službu pro lidi s demencí, nejčastěji Alzheimerovou chorobou, která zahrnuje nepřetržitou sociální a zdravotní péči, lékařský dozor, stravování a volnočasové aktivity.

Plynulý průběh stavby narazil na řadu nečekaných komplikací. „Ty jsme zřejmě měli před započetím stavby zjistit nebo předvídat, ale až samotná realizace a potřeba pokračovat v navazujících stavebních pracích nás donutila se s nimi vyrovnat. Pominu-li zoufalou situaci na stavebním trhu, kde jsme se potýkali s nedostatkem volných výrobních kapacit, tak jsme se museli vypořádat k tradičními průvodními jevy všech rekonstrukcí. Objekt byl před započetím zakázky velkou neznámou a postupně jsme odkrývali mnohé odlišnosti a statické problémy oproti předpokladům projektové dokumentace. Průběžně docházelo k několika dispozičním změnám, úpravy doznalo založení přístavby, řešení oken, zateplení fasády či gastro bloku. I přes naši snahu se nám nepodařilo udržet smluvní termín 16.10.2017 a dílo jsme dokončili s prodlením jednoho a půl měsíce“ shrnul projektový manažer Ing. Pavel Duran, jehož realizační tým v závěru zakázky tvořili hlavní stavbyvedoucí Lubomír Hučko, mistr Radomír Martínek a přípravář Ivan Vrána.

Skupina PSJ