Building Efficiency Awards 2014: Dvě ocenění pro AZ TOWER

1. prosince 2014 - Novinky

K záplavě letošních cen pro brněnský AZ TOWER přibyly v pátek další dvě ocenění. Nejvyšší budova v Česku využila své víceúčelovosti a odnesla si z 2. ročníku česko-slovenské soutěže Building Efficiency Awards 2014 druhá místa v kategoriích „Bytové domy“ a „Multikomfortní dům“. Akciová společnosti PSJ byla nejen generálním dodavatelem stavby AZ TOWER, ale též jeho spoludeveloperem.

Building Efficiency Awards 2014: Dvě ocenění pro AZ TOWER

Soutěž BEFFAhodnotí nejen architekturu, ale také používané materiály a výslednou energetickou náročnost staveb.„Celkově jsme vybírali z 230 projektů ze Slovenska a České republiky. Odborná porota následně hodnotila v šesti kategoriích. V jedné se shodla, že neudělí první místo – šlo o kategorii revitalizace panelových domů. I zde ale platí, že oceněné projekty jsou na trhu vysoce nadprůměrné,“ řekl tajemník poroty Petr Štěpánek.

Budova  AZ TOWER představuje nejvyšší budovu v Česku a je naprosto nepřehlédnutelnou dominantou Brna, ať už se k centru města blížíte odkudkoliv. Bílooranžový elegán vévodící „jižnímu Manhattanu“ se stal neodmyslitelnou součástí brněnského panoramatu a nejenom kvůli rekordní výšce 111 m. Pozornost nejen Brňanů přirozeně přitahuje nejen fasádou tvořenou z glazovaných keramických dlaždic, ale též zvláštním dvojím zalomením jednoho ze dvou kvádrů tvořících hmotu budovy. Přes značnou mohutnost působí nejvyšší česká budova nezvykle štíhle a elegantně. V Brně vyrostla zapamatovatelná budova, jejíž silueta vstupuje do dialogu s vedutou města.

 

Skupina PSJ